Co oznacza Ca coeci. Cholelithiasis?

W wypisie mojego taty lekarz napisał w rozpoznaniu: Ca coeci. Cholelithiasis. co icd10 c18.0, k80.2. Tata jest po operacji. Jakie mogą być rokowania na przyszłość?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rozpoznanie po polsku brzmi: Rak kątnicy. Kamica pęcherzyka żółciowego (reszta to kody międzynarodowe tych schorzeń). Niestety na podstawie tych rozpoznań trudno cokolwiek powiedzieć o rokowani. Jeśli bym miał dokładne informacje jak: opis zabiegu operacyjnego, wielkość guza, jego zasięg, stan kliniczny pacjenta oraz wynik badania histopatologicznego pooperacyjnego mógłbym pokusić się o rokowanie.

Niewielki guz, bez naciekania tkanek otaczających, bez przerzutów do węzłów chłonnych i narządów odległych rokuje bardzo dobrze i przeżycie 5-letnie jest bardzo wysokie.