Czy przy przepuklinie pachwinowej zwiększa się częstotliwość wydalania moczu?

Od paru dni mam bóle po obu stronach w pachwinach. Ból nie jest stały raz jest raz nie ma. Ból się objawia w postaci pieczenia i mrowienia zaraz po tym biegnę do toalety. Nie wiem czy przy przepuklinie może się zwiększyć częstotliwość wydalania moczu? Czy przy przepuklinie pachwinowej są jeszcze inne objawy? Dużo biegam po 10 km dziennie. Mieszkam w Szkocji i próbuję się czegoś dowiedzieć. Nie wiem czy jest to naciągnięcie mięśni czy coś bardziej poważnego. Byłem u szkockiego lekarza. On tylko przepisał mi paracetamol i zalecił 2 tygodnie odpoczynku od biegania. Nawet nie było mowy o USG. Poza tym mam wodniaka jądra i nie wiem czy to ma jakiś wpływ na te bóle?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Aby definitywnie rozpoznać przepuklinę pachwinową należy zbadać pacjenta dokładnie palpacyjnie. Określenie po objawach czy ona jest czy jej nie ma jest bardzo trudne bez badania fizykalnego. Czasami zdarza się, że w przepuklinach pachwinowych występuje częstomocz. Dobrze jednak by było wykonać USG jamy brzusznej włącznie z gruczołem krokowym. Przy powiększeniu gruczołu krokowego mogą także występować dolegliwości bólowe i częstomocz. Wodniak jądra także przez pociąganie za powrózek nasienny może wywoływać bóle pachwiny. Na pewno trzeba tego wodniaka zoperować.