Wodniak powrózka nasiennego

Mój synek ma dopiero 3 miesiące i stwierdzono u niego hydrocele funiculi -j ak sie dobrze zorientowalam to chyba wodniak powrozka nasiennego. Bardzo martwie sie o mojego synka, a poniewaz mieszkam za granica nie bardzo ufam tutejszym lekarzom. Chcialabym dowiedziec sie wszystkiego o tej chorobie, skad sie wziela, jak mozna ja leczyc (jezeli tylko operacyjnie to jaki wiek synka bylby najlepszy), czym rozni sie od wodniaka jadra, czy moze prowadzic do nieplodnosci, co to sa plastry oczyszczające i gdzie je mozna dostac, gdyz slyszalam,ze mozna nimi leczyc wodniaka, czy moze sie powiekszac, jak rowniez czy to jest wodniak wrodzony, poniewaz dwa miesiace temu nie bylo jeszcze zgrubienia?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wodniak powrózka nasiennego to struktura wywodząca się z otoczek (błon) powrózka nasiennego. W zamkniętych przestrzeniach tych błon dochodzi do nadmiernnej produkcji płynu surowiczego i tworzy się wodniak. Żeby dokładnie napisać co powinna Pani robić w tej sytuacji muszę znać wynik badania USG jąder. Jeśli jeszcze Pani nie zrobiła tego badania trzeba je wykonać. Z reguły do 2 roku życia dziecka nie operuje się wodniaków tylko się obserwuje. W większości przypadków wchłaniją się same. Profilaktycznie powinna Pani podkładać coś miękkiego pod jądra, żeby ten wodniak był wysoko. Dzięki temu płyn będzie mógł swobodniej odpływać. Co do plastrów oczyszczających nie mam żadnego w tej materii doświadczenia. Proszę wejść na stronę http://www.kinotakara.ws/ i poczytać sobie o tym preparacie. To preparat roślinny związany z medycyna naturalną. Co do leczenia nim wodniaków nic tam nie pisze.
Wodniak niestety może się powiększać trzeba więc go obserwować i w razie wątpliwości zgłosić sie do lekarza.