Czy to krwiak po usunięciu torbieli piersi?

Usunięto mi guzek wraz z torbielką w sutku lewym. Wynik badania jest dobry, rana sucha, ale mnie niepokoi wygląd piersi nad cięciem jest taka żółta skóra taki kolor jak przy siniakach, czy to jakiś krwiak po zabiegu? Zabieg był 14.05.08 r. Czy trzeba coś stosować, wcierać jakiś żel? Szwy na razie mam nie usunięte, dopiero za tydzień. Proszę o odpowiedź jak najszybciej.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie niepokoiłbym się na Pani miejscu. Taka reakcja skóry na ucisk w czasie zabiegu (ze strony haków) to normalna sprawa. Zwykły siniec. Aby łatwiej i szybciej się wchłonął należy użyć żelu z heparyną.