Guzek u wejścia do jelita grubego

Mam 22 lata i wczoraj u wejścia do jelita grubego (tak 5 mm) pojawił się u mnie tak jakby guzek wielkości tabletki, a dziś już mnie boli zarówno ten guzek jak i prawy półdupek i trochę noga. Dodam, że wcześniej nie miałem żadnych problemów z wypróżnianiem się, żadnych biegunek. Dbam bardzo o higienę i jak dotąd nie zauważyłem nigdy wcześniej żadnych niepokojących rzeczy. Nie używam także używek jak i nie biorę w ogóle narkotyków.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Albo jest to żylak w odczynie zapalnym, albo wytworzył się drobny ropień. Higiena osobista ma oczywiście ważny wpływ na powstawania ognisk zapalnych w okolicach odbytu, ale bardzo często tak bywa, że dochodzi do tego samoistnie. Należy wybrać się jak najszybciej z tym problemem do lekarza, gdyż schorzenia te wymagają leków, które zniwelują ognisko zapalne. Czasami te schorzenia należy leczyć operacyjnie, ale o tym zadecyduje lekarz.