Jak rozpoznać zsunięcie klipsów z kikuta przewodu pęcherzykowego?

Miałam cholecystectomię laparoskopową. Czytałam w Pana odpowiedzi, że klipsy mogą się zsunąć. Co może się do tego przyczynić? Dzisiaj leżałam na prawym boku podpierając się na prawym łokciu i poczułam mocne naciągnięcie w środku, a potem długo bolało mnie w środku. Czy takie zachowania mogą spowodować zsunięcie się klipsów? Ponadto zaczęło mi się sączyć z rany pępkowej. Przemywam ją Rivanolem i roztworem wodnym fioletu gencjanowego. Czy czekać na zaplanowaną wizytę zdjęcia szwów czy już iść do lekarza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno jeśli cokolwiek sączy się z rany pooperacyjnej należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Może to wymagać interwencji zabiegowej lub/i farmakologicznej. Klipsy z kikuta przewodu pęcherzykowego mogą zsunąć się samoistnie. Oczywiście nadmierny wysiłek fizyczny lub ucisk tej okolicy może zwiększyć prawdopodobieństwo tego powikłania. Jednak jeśli Pani nie ma silnych dolegliwości bólowych ze strony jamy brzusznej na pewno nie doszło do wycieku żółci.