Niestrawność oraz nudności a badania obrazowe

Moje problemy zaczęły się ok. 2 lata temu, a mianowicie trafiłam do szpitala z silnymi bólami w prawym boku. Badania wykazały kolkę wątrobową, która była spowodowana alkoholem oraz niewłaściwą dietą. Zalecono dietę, której nie przestrzegałam w 100%, jednak dolegliwości ustały. W kwietniu tamtego roku zaszłam w ciąże i z powodu problemów brałam leki na utrzymanie ciąży. Urodziłam 26 grudnia przez cc. Od porodu męczą mnie skurcze oraz bóle żołądka, nudności i biegunki. Proszę odpisać, co może być tego powodem: duże ilości tabletek, nieprawidłowa dieta w ciąży oraz czy powinnam skonsultować się z lekarzem? Chcę jeszcze zaznaczyć, iż kiedy byłam w szpitalu z powodu kolki wątrobowej miałam robioną gastroskopie i czy w związku z tym przez okres 2 lat mogły wytworzyć się jakieś poważne zmiany?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

W Pani przypadku na pewno trzeba powtórzyć USG jamy brzusznej oraz gastroskopię. W przeciągu 2 lat mogły wystąpić drastyczne zmiany w Pani narządach wewnętrznych tym bardzie, że ostatnio była Pani w ciąży. Ciąża oraz leki zażywane przez Panią predysponują do zwiększonego prawdopodobieństwa zachorowania na kamicę pęcherzyka żółciowego czy chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Dopiero po wykonaniu tych badań można postawić diagnozę.