Nadal wysokie gorączki po usunięciu wyrostka robaczkowego

Zrobiono mamie posiew w związku z ropieniem rany i wysoką gorączką po usunięciu wyrostka robaczkowego.. Wprowadzono dodatkowo 3 razy dziennie zastrzyki antybiotyku, które bierze już 7 dni i przeciwgrzybicze. Reszta leków została odstawiona. Mimo wszystko gorączka nadal się utrzymuje. Do południa powyżej 37 stopni, natomiast po południu i w nocy do 38,5 stopni. Mama miała robione kontrolne USG już 2 razy, jednak nic nie wykazało. Rana praktycznie już nie ropieje. Opatrunki są czyste. Tylko ta gorączka, dziś też zwymiotowała. Co robić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Pani mama dostaje obecnie silny lek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. O tym czy działanie leków jest prawidłowe można dopiero powiedzieć po 3 dobach ich stosowania. Rana powoli przestaje ropieć, więc działanie leków jest widoczne. Gorączka po 3 dobach także powinna ustąpić. Głównie chodzi o tą gorączkę w godzinach wieczornych. Powinna spaść do około 37 stopni. Podejrzenie ropnia wewnątrzotrzewnowego wykluczono w USG jamy brzusznej. Jeśli gorączka nadal się będzie utrzymywać należy wykonać kontrolne badania krwi (morfologia, CRP) oraz jeszcze raz USG jamy brzusznej.