Podwyższona temperatura po usunięciu szwów po appendektomii?

Miałam operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Po ściągnięciu szwów pojawiła się gorączka około 37,5 stopnia. Pomimo brania antybiotyków, które przepisał internista temperatura spada i powraca? Po wyjściu ze szpitala nie brałam żadnych antybiotyków, ponieważ mi lekarz nie przepisał. Temperaturę mam do dnia dzisiejszego.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Temperatura 37,5 stopnia nie jest temperaturą wysoką, raczej stanem podgorączkowym. Czasami po usunięciu szwów może wystąpić niewielka gorączka przez 1 do 2 dni. Antybiotyk zanim zacznie działać może także potrwać dobę do dwóch. Jeśli temperatura nie ustąpi przez 3 doby warto by było wykonać USG jamy brzusznej celem oceny czy przypadkiem nie wytworzył się jakiś ropień wewnątrzotrzewnowy.