Guzki na całym ciele

Od dwóch lat mam kilka guzków głównie na ramionach i powierzchni brzucha. Guzki te są miękkie i nie bolą mnie. Niektóre z nich jak zauważyłem powiększyły się. Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ja wynika z Pana opisu te guzki to prawdopodobnie tłuszczaki - są miękkie, rosną powoli i nie dają dolegliwości bólowych. Tłuszczak to nowotwór łagodny wywodzący się z tkanki tłuszczowej. Aby stwierdzić dokładnie co to jest należy te guzki wyciąć i poddać badaniu histopatologicznemu. Badanie to wyjaśni dokładnie z czym mamy do czynienia. Innej metody leczenia nie ma.