Powiększony nasieniowód

Mam 23 lata i od pewnego czasu (jakieś 2 miesiące) zauważyłem, że przy lewym jądrze jest coś większego (grubszego) niż przy prawym. Być może miałem to już wcześniej, a nawet może od zawsze, lecz nigdy nie przykładałem do obserwacji jąder takiej wagi. Z mojego punktu widzenia jest to chyba nasieniowód, ponieważ dochodzi do jądra. Z prawej strony jest cienki i wyraźnie czuć jądro a z lewej jest jak, gdyby gąbczasty i grubszy. Nie odczuwam żadnego bólu nawet podczas dotykania. Co to może być i czy to coś poważnego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Struktura dochodząca do jądra to powrózek nasienny. Zawiera on naczynia i nasieniowód. Ma on różną grubość, a także szerokość. Najczęściej jest grubszy i dłuższy po lewej stronie. To normalna anatomiczna struktura ciała.