Guz na ręce

Od kilkunastu lat na prawej rece mam dziwna narosl pod skora wyglada jak guz jest to twarde i przy dotyku dosc bolesne. Jest to cieple i przy dotyku czuje mrowienie w palcach. Zanim to mi sie zrobilo doznalam silnego urazu w ta reke. Wydaje mi się, ze to sie powieksza. Co to jest? Chcialabym to usunąć, ale boje się, ze strace czucie w rece. Czy to cos powaznego? Do jakiego wpierw lekarza powinnam sie zglosic? Myślałam, ze to ganglion, ale one robia sie w nadgarstku, a ja to mam miedzy nadgarstkiem a łokciem, dokladnie pośrodku. Bardzo sie boje, ze to cos powaznego. Czasem bola mnie palce u tej reki palec srodkowy i wskazujący. Czuje jakby promienie od tego guza. Bardzo prosze o porade. Zaczyna mi to przeszkadzac. Reka czasem cierpnie, a sam guzek boli tylko przy dotyku. Jest to bardzo mocny bol.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Gangliony występują wszędzie, gdzie znajdują się ścięgna, gdyż właśnie wywodzą się z otoczek ścięgien. Mogą, więc występować na całej ręce jak i na przedramieniu. Może to być też tłuszczak, włókniak. Bolesność i zaburzenia w czuciu sugerują, że guz albo nacieka, uciska nerw, albo wywodzi się ze struktur nerwu. Na pewno trzeba skonsultować się z chirurgiem ogólnym oraz prawdopodobnie z neurologiem. Po konsultacji z nimi będzie można zadecydować o jego usunięciu.