Worek mosznowy po operacji powrózka nasiennego

Kilka dni temu bylem na operacji żylaków powrózka. Myślałem, ze po zabiegu obie strony worka będą wyglądać tak samo czyli prawidłowo. Jednak nadal widoczne są po stronie operowanej zgrubienia. Czy jest to normalne po zabiegu i z czasem to zniknie? Czy raczej możliwe jest, ze nie zostało wszystko do końca osunięte?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Po zabiegu przez pewien czas utrzymuje się obrzęk. Naczynia żylne, które się podwiązuje też dają zgrubienia. Tkanka powrózka nasiennego jest bardzo delikatna i ulega łatwo obrzękowi. Po około miesiącu wszystko powinno wrócić do normy.