Dziwne zmiany na jądrze

Mam 20 lat i ostatnio zaobserwowałem dziwne zmiany w wyglądzie lewego jądra. Wygląda to jakby *rozwinięta struktura najądrza* (jest to obrazowy opis, nie wiem jak to inaczej przedstawić), na powierzchni moszny, jakby grudki. Nie wiem jak to opisać. No i przez to lewa część moszny jest większa niż prawa. Czasem tego nie ma i wszystko wygląda dobrze. Nie boli mnie to i w żaden sposób nie przeszkadza. Czy to jest coś nie tak i czy może być to coś poważnego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z Pana opisu wynika, że mogą to być bezobjawowe żylaki powrózka nasiennego. Najczęściej występują one po lewej stronie i okresowo mogą zanikać głównie w spoczynku, w czasie leżenia. Jeśli takie żylaki nie dają dolegliwości nie wymagają leczenia. Aby upewnić się dokładnie, co to jest należy skonsultować się z urologiem.