Problemy żołądkowo-trawienne

Od dłuższego czasu zauważyłam problemy związane z trawieniem i żołądkiem, a mianowicie ciągle czuje potrzebę wypróżniania się nawet, jeśli już się załatwiłam. Jest to dla mnie bardzo uciążliwe, bo przed każdym wyjściem z domu mam taką potrzebę. W związku z powyższym jestem ciągle zestresowana tą sytuacją i zaobserwowałam bóle żołądka. Nie wiem, co mam zrobić, czy może powinnam przejść jakieś badania?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Bóle w nadbrzuszu, w rzucie żołądka wymagają badania typu gastroskopii, czyli obejrzenia żołądka i dwunastnicy kamerą endoskopową. „Puste wypróżniania” mogą świadczyć niezależnie od choroby żołądka o patologii w zakresie jelita grubego. Dlatego najlepszym badaniem w tym wypadku jest kolonoskopia, czyli obejrzenie jelita grubego kamerą endoskopowi od strony odbytu. Po wykonaniu tych badań można dokładnie określić patologię w zakresie żołądka, dwunastnicy i jelita grubego.