Jednostronne powiększenie moszny

Jakiś czas temu zauważyłem, że moszna po prawej strona jest powiększona. Ponieważ nie wiem jak to nazwać *żyła*, która przychodzi do prawego jądra powiększyła się. Nie odczuwam żadnego bólu w tym miejscu i części podbrzusznej. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale kilka razy zdarzyło się, że idąc odczułem jakby bolesne ukłucie w okolicach odbytu, które jakby przechodziło w stronę podbrzusza. Był to bardzo silny, ale krótki ból.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Struktura, która dochodzi do jądra to powrózek nasienny. W skład powrózka wchodzą naczynia i nasieniowód wraz z otaczającą tkanką łączną. Najczęściej do pogrubienia powrózka nasiennego dochodzi wskutek wytworzenia się żylaków na żyłach biegnących w powrózku. Jeśli ze strony powrózka nasiennego nie ma Pan żadnych dolegliwości to żylaki takie wymagają tylko obserwacji. Ból ze strony odbytu nie ma nic wspólnego z żylakami powrózka nasiennego.
Aby jednak potwierdzić słuszność moich przypuszczeń trzeba zostać zbadanym przez lekarza.