Nawykowe zwichnięcie stawu kolanowego

Mam nawykowe zwichniecie stawu kolanowego. Problem ten mam praktycznie od urodzenia. Pierwsze zwichniecie mialam w wieku 4 lat. Potem czasami nawet dwa razy w miesiacu. Rzadko bywalam w szkole. Problem odziedziczylam po mamie. Czesto bywalo tak, ze rzepka byla tak zwichnieta, ze znajdowala sie pod spodem. Punkcje, wiem z zycia, nic nie pomagaja, bo po powrocie do domu mam juz to samo. W roku 1998 mialam operacje kolana, ktorej podjal sie niby najlepszy chirurg stawow kolanowych Kowalski w szpitalu na Szaserow. Po dwoch latach od operacji problem nastapil i jest tak samo. Operacja polegala na tym, ze czesc kosci piszczelowej byla wstawiona obok kolana aby je blokowac. Mam do dzis dwie sruby w kolanie. Niestety ta kostka nie blokuje mi tego kolana. Dzis mam juz 25 lat i nikt tego problemu nie potrafi rozwiazac. Zycie przez to jest bardzo skomplikowane. Kazdy krok musze stawiac ostroznie. Nawet uwazac kiedy zmieniam pozycje w lozku. To jest moja zyciowa tragedia. Bieglam chyba 10 lat temu i tez zakonczylo sie tragicznie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Rzeczywiście Pani problem jest trudny do rozwiązania i nie wiem czy ktoś podejmie się Pani leczenia. Takie schorzenie musi być leczona przez specjalistów mających w stawie kolanowym największe doświadczenie. Najlepiej, żeby Pani po raz kolejny skonsultowała się z chirurgiem, który Panią operował. On najlepiej zna Pani chorobę oraz wie dokładnie w jaki sposób operował. U nas na Śląsku ośrodkiem zajmującym się operacjami stawu kolanowego głównie metodą artroskopową jest Sport Klinika w Żorach. Tam też ewentualnie może Pani umówić się na konsultację.