Miękki guzek przy łechtaczce

Od jakiegoś pół roku z prawej strony przy łechtaczce mam takiego niedużego (ok. 1-1.5 cm), miękkiego, niebolącego guzka. Mogę go przesuwać pod skórą. Głęboko pod skórą wyczuwalne jest pewne twardsze miejsce, ale ogólnie jest on miękki. Oczywiście byłam z tym u lekarza, ale powiedział mi, że to jest powiększone ciałko jamiste i nie jest to nic groźnego. Inny lekarz powiedział, że jest to żylak i powiedział, żebym tego nie dotykała. Który lekarz ma rację? Chyba nie mam powodu do zmartwienia skoro dwóch lekarzy zapewnia, że to nie jest nic groźnego? Czy może mieć na to wpływ, że mam PCO? Chciałabym się spytać co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno powiedzieć mi dokładnie, który z lekarzy miał rację nie badając Pani. Z opisu jaki Pani przedstawiła rzeczywiście może to być przerost ciała jamistego lub żylak, który w tej okolicy czasami, ale bardzo rzadko może występować. Dlatego bardziej skłonny byłbym do rozpoznania przerostu ciała jamistego. Obie zmiany wymagają tylko obserwacji i nie powinny wzbudzać u Pani strachu. PCO nie ma wpływu na zmiany w okolicy łechtaczki.