Wzdęcie brzucha po appendektomii laparoskopowej

Tydzień temu usunięto mi wyrostek robaczkowy metodą laparoskopową. Nadal mam znacznie większy brzuch niż miałam. Wiem, że przy tej metodzie wypełnia się brzuch gazami, ale czy taki stan będzie utrzymywał sie długo? Kiedy brzuch będzie wyglądał jak przed operacją?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Niestety, ale taki powiększony brzuch wskutek odmy otrzewnowej może utrzymywać się nawet do miesiąca po zabiegu. Proces ten jest bardzo powolny zanim gazy zostaną całkowicie wchłonięte. Oczywiście powinna także Pani jeszcze przez tydzień po zabiegu stosować dietę lekkostrawną. Nieodpowiednia dieta może powodować wzdęcia samych jelit.