Usunięcie ciała obcego z żołądka a dieta

Sześć dni temu połknąłem protezkę dentystyczną i mimo wielu prób wydostania jej poprzez gastroskopię zadecydowano o chirurgicznym otwarciu żołądka. Jestem już w domu. Mam na brzuchu dziesięć szwów i proszę o poradę jaką mam zastosować dietę. Mam trzydzieści dwa lata.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli w czasie badania gastroskopowego oprócz ciała obcego jaki był w żołądku nie wykazano żadnej patologii w zakresie błony śluzowej to najwyżej zalecałbym jeszcze przez tydzień dietę lekkostrawną. Dieta powinna być w formie takiej jaką stosuje się w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.