Guz łokcia

Od ponad 3-4 tygodni mam przy zgięciu łokcia pod skórą guza na prawej ręce. Jest on troszeczkę dziwny, ponieważ raz jest większy raz mniejszy, ale gdy dużo piszę, wykonuję jakieś czynności robi się duży. Gdy go dotknę bardzo boli. Ręka mi nie raz mrowi i również boli. Nie wiem, co to jest. Nie wiem czy mam iść z tym do lekarza czy nie? Rodzice twierdza, że samo zejdzie. Mam 15 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno należy z tym problemem iść do lekarza. Rodzice powinni mieć tego świadomość. Jeśli ten guz, który okresowo zwiększa się lub zmniejsza występuje na łokciu może to być ganglion lub doszło do wysiękowego zapalenie kaletki maziowej i jest to płyn surowiczy pod skórą. Trudno mi określić, co to jest bez badania. Jednak oba przypadki wymagają interwencji lekarskiej.