Ściąganie szwów po operacji przepukliny

Miałam operację przepukliny pachwinowej. Kiedy należy usunąć szwy? Lekarz mówił mi, że wystarczy po tygodniu usunąć. Ja natomiast boję się czy to nie za krótki okres. Kiedy pójść najbezpieczniej, żeby nic się nie rozeszło?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Najczęściej szwy można usunąć po tygodniu od zabiegu. Okres zagojenia rany wynosi od 1-2 tygodniu. Tydzień to najwcześniejszy okres. Najlepiej wybrać się do chirurga po tygodniu. Niech on zadecyduje czy już można usunąć szwy. Zbyt długie utrzymywanie szwów może spowodować wytworzenie brzydkiej blizny. Trzeba, więc usunąć szwy w odpowiednim momencie.