Asymetria wielkości jąder

Odkąd pamiętam moje prawe jądro było nieco większe od lewego. Czy dysproporcja między nimi to coś normalnego? Od około pół roku odczuwam tępy ból w okolicy po wyciętym wyrostku, który promieniuje do tyłu w okolice odcinka lędźwiowo-krzyżówego. Czasami też ten tępy ból promieniuje do prawego jądra i wówczas mam uczucie jakby mi przeszkadzało, było *nieswoje*. Co może być powodem takiego stanu rzeczy, czy ból ten może pochodzić od tego jądra? Mam 38 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Asymetria w budowie organizmu jest typowa i nie odbiega od normy anatomicznej, ale oczywiście w granicach niewielkiej asymetrii. Często bywa tak, że jądro (właśnie najczęściej prawe) jest większe od drugiego (lewego). Bóle w prawym podbrzuszu mogą być spowodowane różnymi schorzeniami. Aby stwierdzić, co Panu dolega trzeba udać się do lekarza, który Pana zbada. Może to być przepuklina w bliźnie po appendektomii, przepuklina pachwinowa prawostronna, żylaki powrózka nasiennego, a nawet kamica nerkowa.