Ból jądra po usunieciu żylaków powrózka nasiennego

Około 2 tygodnie temu miałem operację usunięcia żylaków powrózka nasiennego lewego jądra. Mimo upływu czasu mam stale utrzymujący się ból tego jądra. Ból nie jest duży i czuć go praktycznie tylko przy dotyku. Czy to jest normalne, a jeżeli tak to ile ten ból będzie się utrzymywał?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Ból o jakim Pan pisze po zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego oczywiście może się utrzymywać nawet do 2-3 miesięcy. Bóle w okresie rekonwalescencji po zabiegach są typowe. Okresowo, gdy się nasila można zażyć leki przeciwbólowe. Oczywiście po zabiegu obowiązkowa jest kontrola chirurgiczna.