Guz pod kostką stopy

Ostatnio pojawiło się u mnie na stopie zgrubienie. Jest umiejscowione około 1,5 cm od prawej kostki w dół. Pojawiło się nagle, dosłownie w ciągu jednego dnia. Jest niebolesne. Z początku myślałam, że utworzył się żylak, ale żyłę chyba dałoby się ścisnąć, a tego zgrubienia się nie da. Ma około 1 cm średnicy. Co to może być? Naczytałam się ostatnio o mięsakach i trochę się przeraziłam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Guzek ten raczej nie ma charakteru rozrostu złośliwego typu mięsaka. Takie zmiany nie pojawiają się nagle. Proces ten trwa czasem miesiącami zanim zmiana osiągnie wielkość 1 cm. Jednak stanu tego nie należy bagatelizować. Trudno mi cokolwiek napisać bez badania Pani. Może to szybko rosnący ganglion, może jakiś uchyłek stawowy lub mięsień, który przebił się przez powięź. Trzeba skonsultować się z lekarzem, najlepiej chirurgiem.