Gorączka po tygodniu od appendektomii

Co mogło się stać mojemu koledze. Przeszedł zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego Czuł się dobrze, rana się ładnie goiła, nie bolał go brzuch. Po tygodniu dostał gorączki ponad 38 st. C. Czuł się osłabiony. Po dwóch dniach, poszedł do lekarza. Skierowano go na USG (jakaś zmiana 3x4 cm). Przy znieczuleniu miejscowym otworzyli jamę brzuszną ponownie. *Wyrostek na coś naciskał i to się powiększyło*, *że dziwne, że chodził z tym tyle czasu*? Jest w szpitalu. Co się mogło powiększyć w pobliżu wyrostka?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Wyrostek robaczkowy będąc w stanie zapalnym mógł uciskać na sąsiednie tkanki i przenieść proces zapalny na otoczenie. Miejsce po wyciętym wyrostku na kątnicy mogło się zagoić, ale proces zapalny w tkankach otaczających pewnie powoli się rozwijał. Doszło w końcu do wytworzenia ropnia okołowyrostkowego. Trzeba było ponownie otworzyć jamę brzuszną i ewakuować ropień.