Nawracający obrzęk po obrzezaniu

Przeprowadziłem operacje obrzezania. Wszystko było dobrze, ale po 5 tygodniach miejsca, które były cięte napuchły i strasznie szczypało. Musiałem iść drugi raz na cięcie. Teraz po drugim cięciu minęły 4 tygodnie i sytuacja się powtarza. Znowu miejsca cięte mi napuchły. Lekarze powtarzają, że nie spotkali się jeszcze z tym przypadkiem. Byłem u drugiego lekarza i kazał mi tak czekać 2 miesiące. Może samo się zagoi, a może znowu trzeba biedzie wycinać napuchnięte miejsca.
Dlaczego tak się dzieje? Mam 36 lat.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno mi cokolwiek pisać bez obejrzenia i oceny stanu miejscowego prącia. Może po każdym zabiegu dochodzi do wytworzenia się stanu zapalnego lub niedokrwienia tkanek w okolicy cięcia. Dlatego miejsca cięć trzeba oczyszczać.
Może rzeczywiście prawidłowym postępowaniem będzie przeczekanie tego okresu zapalnego i organizm sam przed nim się obroni po jakimś czasie. Niepotrzebna będzie interwencja zabiegowa.