Powiększenie ciał jamistych przy łechtaczce

Czy jeśli występuje u mnie powiększenie ciałka jamistego, normalnym jest, że po stosunku jest ten guzek znacznie powiększony i odczuwam w tym miejscu delikatne pulsowanie, a już kilka dni po stosunku wszystko wraca do poprzedniego rozmiaru i guzek wygląda tak jak zwykle? Czym to może być spowodowane?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

To co Pani opisała tym bardziej zbliża nas do teorii, że ten guzek zbudowany jest z ciał jamistych. Ciała jamiste budują głównie prącie oraz łechtaczkę. W fazie podniecenia seksualnego ciała jamiste wypełniają się krwią i organy te znacznie się powiększają tak właśnie jak Pani guzek. Po pewnym czasie rozmiary wracają do normy. Tylko z reguły czas jest dużo krótszy, a nie kilka dni. Raczej kilkanaście minut. Ale może w Pani wypadku to dłużej trwa.