Po usunięciu wyrostka robaczkowego a bolesna erekcja

Około 3 tygodnie temu miałem usunięty wyrostek robaczkowy, kilka razy dziennie (od kilku dni) w miejscu usunięcia odczuwam kłujący ból, nie jest to mocny ból, ale odczuwalny. Ale moim głównym problemem jest, że cały brzuch czuje jakby był osobną częścią mnie, trochę jak nadmuchany balon, również podczas seksu, a dokładnie przy erekcji pod sam koniec odczuwam ból. Czy powinienem zgłosić się do lekarza i czy może to być coś poważnego?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

3 tygodnie po wycięciu wyrostka robaczkowego nie powinny występować żadne bóle w jamie brzusznej. Chyba, że ból jest dokładnie zlokalizowany w bliźnie po zabiegu. Mogło dojść w takim wypadku do wciągnięcia w szew nerwów biegnących w tej okolicy. Póki szwy w powłokach brzusznych nie ulegną wchłonięciu (trwa to 4-6 miesięcy) może Pan takie dolegliwości odczuwać.
Możliwe, że ból brzucha podczas erekcji jest związany z przeciążeniem mięśni brzucha w czasie stosunku, a mięśnie brzucha jeszcze nie są całkowicie wygojone. Mimo tego co opisuję powinien Pan skonsultować się z lekarzem, aby ocenił fizykalnie stan Pana brzucha.