Guzki krwawnicze odbytu a hemoroidy

Przy porodzie wyszły mi bolesne guzki przy odbycie. Lekarz ginekolog powiedział, że to hemoroidy. Często przy zaparciach mi wychodzą, ale tak na prawdę to nie wiem czy to są hemoroidy czy guzki krwawnicze. Proszę o więcej szczegółów jak je odróżnić, ponieważ chce je usunąć i nie wiem czy metoda Barrona można to zrobić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Hemoroidy a guzki krwawicze to słowa synonimy (oznaczają to samo). Można je leczyć wieloma sposobami zależnie od stopnia zaawansowania, dokładnej lokalizacji i ukształtowania guzków. Jednym ze sposobów leczenia jest metoda Barrona. Ale o metodzie leczenia Pani hemoroidów musi zadecydować po konsultacji chirurg, najlepiej proktolog.