Stan podgorączkowy i bolesne zgrubienie w bliźnie pępkowej po cholecystektomii laparoskopowej

Przeszłam zabieg laparoskopii. Z dnia na dzień było coraz lepiej, choć w miejscu, gdzie przecinana była skóra koło pępka odczuwalne jest zgrubienie. Bolesne przy dotyku i przy chodzeniu. Liczyłam, że z czasem to minie, jednak jest coraz gorzej. Ponadto utrzymuje mi się stan podgorączkowy 37,5 stopni Celsjusza, a ja czuję się osłabiona.
Czy to normalne po tym zabiegu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno nie jest to normalna sytuacja. Należy wybrać się na badanie kontrolne do chirurga. Możliwe, że w okolicy pępka w ranie po zabiegu wytworzył się stan zapalny, formuje się jakiś ropień lub surowiczak. Należy także wykluczyć wytworzenie się przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. Wszystkie te schorzenia wymagają pilnej interwencji chirurgicznej.