Ból jądra

Obecnie mam 36 lat. W 1995 roku badanie USG wykazało w okolicy głowy najądrza prawego zbiornik płynowy wielkości 10x6 mm o charakterze torbieli. Niedawno nasiliły się bóle prawego jądra, lecz badanie USG nie wykazało żadnych zmian. Z czego mogą wynikać powyższe bóle?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno określić tak drogą internetową co Panu jest. Myślę, że oprócz zwykłego USG jąder powinien Pan zrobić jeszcze USG Doppler naczyń jąder. Nagłe, ostre bóle mogą występować w wyniku nagłego utrudnienia w przepływie krwi w naczyniach jąder. Trzeba by, więc wykonać najlepiej to badanie w okresie, gdy boli Pana jądro. Może okresowo dochodzi do niepełnego skrętu jądra. Trzeba z tym problemem udać się do urologa.