Torbiel włosowa

Córka ma torbiel włosową w okolicy krzyżowej. Czy usunięcie jej to trudny zabieg? Jak długo po usunięciu torbieli włosowej pozostaje się w szpitalu?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Zabieg nie należy do trudnych. Należy dokładnie usunąć samą torbiel i jeśli istnieją przetoki też należy się ich pozbyć. Są różne sposoby zaopatrzenia miejsca po wycięciu torbieli. Najlepszą metodą jest marsupializacja czyli wszycie skóry do wnętrza rany pooperacyjnej po wyciętej torbieli. Rana taka goi się przez ziarninowanie. Niestety proces ten trwa długo. W zależności od wielkości rany od 1 do 4 miesięcy. Wszystko to jednak zależy od preferencji leczniczych chirurga. W szpitalu po zabiegu pozostaje się 2-3 dni. Potem dalsze leczenie w poradni chirurgicznej.