Wodniak jądra - jak długo trwa leczenie i pobyt w szpitalu?

Otrzymałem skierowanie do szpitala z podejrzeniem wodniaka jądra.
Jak długo może potrwać leczenie i pobyt w szpitalu, gdyż za parę dni mam podjąć nową pracę i nie chciałbym, aby kuracja mi to uniemożliwiła?
Praca nie będzie fizyczna jednak będę sporo jeździł samochodem osobowym. Czy mój stan po ewentualnym zabiegu będzie mi na to pozwalał?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli to podejrzenie się potwierdzi i rzeczywiście ma Pan wodniaka jądra to zabieg i sam pobyt w szpitalu jest krótki. Zabieg trwa około godzinki, a w szpitalu spędzi Pan 3 góra 4 dni, jeśli wszystko będzie w porządku. Po 2-3 tygodniach po zabiegu będzie Pan mógł w pełni funkcjonować jak dotychczas.