Zmiany w okolicy jąder

Czy w okolicy jądra prawego znajduje sie najądrze? Czy wielkością i budową przypomina jądro? W moim przypadku jest taka właśnie sytuacja i nie wiem co to jest, lecz chciałbym informacji przed udaniem się do specjalisty.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na górno-tylnej powierzchni każdego jądra leży najądrze. Składa się z głowy, trzonu i ogona. Z ogona wychodzi przewód nazywany nasieniowodem. Nasieniowodem sperma wypływa z jądra. Wielkość najądrza to około 5 cm długości, 1,2 cm szerokości i 0,5 cm grubości. Strukturalnie jest związane z jądrem i ma podobną konsystencję. Wielkością zatem najądrze jest o wiele mniejsze od jądra.