Wzdęcia brzucha po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Już prawie 8 miesięcy minęło od osunięciu mojego pęcherzyka żółciowego, a wciąż mam problemy z trawieniem. Bardzo czesto mam wzdęcia tuz po jedzeniu. Utrzymuje diete, biore enzymy zoladkowe, trzustkowe, lek na zapalenie błony śluzowej żołądka. Niewiele to wszystko pomaga. Jestem zmuszony do czestych *odwiedzin* ubikacji. Po zabiegu chirurgicznym przez miesiac mialem biegunke. Teraz rzadziej, ale tez sie zdarza.
Jakie moga byc tego przyczyny i jak dlugo to jeszcze moze trwac? Ta sytuacja uniemozliwia mi wykonywanie pracy.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z opisu Pana dolegliwości wynika, że przyczyna tkwi w nieprawidłowym funkcjonowaniu jelita grubego lub trzustki. Dolegliwości nie są związane z brakiem pęcherzyka żółciowego. Należy poddać się badaniu kolonoskopowemu, aby ocenić stan morfotyczny jelita grubego. Kolonoskopia polega na wprowadzeniu przez odbyt kamery i ocenie stanu śluzówki oraz czynności jelita grubego. Ważne jest także kontrolne badanie USG jamy brzusznej, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na stan wątroby, dróg żółciowych i trzustki. Po tych badaniach można będzie postawić diagnozę i zadecydować o dalszym leczeniu.