Bóle i ucisk w śródbrzuszu i nadbrzuszu

Dlaczego cały czas boli mnie brzuch na samym środku. Od dłuższego czasu uciska mnie w dołku przez cały czas. Na badaniach wyszło mi coś ze śledzioną. Jestem cały czas osłabiony. Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Nie sprecyzował Pan co takiego patologicznego rozpoznano w Pana śledzionie i w jakim badaniu. Bóle i ucisk jaki Pan opisuje nie są charakterystyczne dla patologii śledziony. Może to być jakiś stan zapalny błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, który objawia się pieczeniem, uciskiem, bólem z reguły w nadbrzuszu środkowym, zgagą. Aby to stwierdzić należy wykonać gastroskopię czyli przez jamę ustną wprowadzić kamerę i ocenić stan śluzówki żołądka i dwunastnicy. Jeśli nie miał Pan robionego USG jamy brzusznej też należy wykonać to badanie.