Czy to przepuklina pachwinowa? pieczenie i dyskomfort w pachwinie

Mój mąż pracuje fizycznie. Od dłuższego czasu odczuwa pieczenie i dyskomfort w pachwinie i na wysokości paska. 3 miesiące temu był na usg, ale nic nie wykryto. Lekarz powiedział, ze być może z czasem będzie przepuklina. Bóle pojawiają się po większym wysiłku. Brał parę razy leki rozkurczowe i mu przechodziło.
Czy to może być przepuklina?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Prawdopodobnie mąż jeszcze nie ma w pełni rozwiniętej przepukliny pachwinowej. Tego nie da się rozpoznać w badaniu USG. Trzeba udać się do chirurga, który zbada Pani męża i określi co się dzieje po badaniu palpacyjnym. Możliwe, że kanał pachwinowy, przez który przebiega powrózek nasienny jest szeroki, ale nie na tyle, aby wyszedł przez niego worek przepuklinowy. Może niestety ten szeroki kanał dawać okresowo dolegliwości bólowe w czasie wysiłku, gdyż wciska się tam wtedy fragment otrzewnej z jamy brzusznej. Taki szeroki kanał pachwinowy może już wymagać leczenia operacyjnego.