Nudności a refluks żołądkowo-przełykowy

Od kilku miesięcy mam nudności. Poszedłem do lekarza i wykryto u mnie lamblie. Dostałem leki i lamblie wyleczyłem, ale nudności nadal występują. Pewnego dnia słyszałem audycje w radiu Białystok o refluksie, wtedy skojarzyłem, że to jest to. Od kilku dni czuje się lepiej (wziąłem kilka tabletek leku na niestrawność, zgagę, nadkwaśność), ale podobno to tylko łagodzi objawy, ale refluksu nie wyleczy. Nie wiem co mam zrobić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Oczywiście, żeby potwierdzić rozpoznanie refluksu żołądkowo-przełykowego na pewno trzeba wykonać badanie gastroskopowe. Refluks polega na zarzucaniu soku żołądkowego do przełyku, przez to wytworzenia stanu zapalnego w przełyku z następowymi zgagami, nudnościami, bólami w nadbrzuszu, klatce piersiowej, pieczeniem. Lekami hamującymi te dolegliwości są leki zmniejszające wydzielanie soku żołądkowego. Jeśli leki te są nieskuteczne niestety czasami konieczna jest interwencja chirurgiczna.