Brak pełnego czucia po znieczuleniu przewodowym

Tydzień od operacji przepukliny nadal nie mam pełnego czucia w okolicach pachwinowych. Skóra w dość dużych okolicach szwów jest wrażliwa na dotyk (nieprzyjemne, drażniące uczucie). Czy znieczulenie mogło spowodować również, że odczuwam nieprzyjemny zapach potu (nigdy tego nie miałam) i nie mam przyjemności z delikatnego masażu stóp lub pleców? Jest mi to obojętne.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z powodu znieczulenia podpajęczynówkowego mogło dojść do podrażnienia opon mózgowo-rdzeniowych. Z tego powodu ma Pani takie dolegliwości. Myślę, że te objawy powinny wycofać się do 2 tygodni. Jeśli nie ustąpią trzeba będzie skonsultować się z neurologiem.

W okolicy rany mogą też występować zaburzenia czucia i dolegliwości bólowe, ale w innym mechanizmie. W wyniku szycia warstw powłok jamy brzusznej mogło dojść do podszycia nerwu biodrowo-pachwinowego lub gałęzi płciowej nerwu płciowo-udowego. Z tego powodu takie dolegliwości mogą utrzymywać się nawet do pół roku. Muszą wchłonąć się szwy, które są używane w plastyce przepukliny pachwinowej.