Częściowo zapadnięta klatka piersiowa

Jakie są możliwości skorygowania częściowo zapadniętej klatki piersiowej. Od dziecka mam skrzywienie kręgosłupa w odcinkach piersiowym i lędźwiowym. Spowodowało to zapadnięcie prawej strony klatki piersiowej, przez co pierś jest widocznie mniejsza. Moim problemem jest również to, że chodzę zgarbiona ponieważ przy prawidłowej postawie ciała boli mnie kręgosłup.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Z tego co Pani opisuje za pewne jest już za późno na korekcję skrzywienia kręgosłupa przez ćwiczenia rehabilitacyjne. Musi Pani znaleźć dobry ośrodek ortopedyczny zajmujący się skrzywieniami kręgosłupa, który po zbadaniu zadecyduje czy nie wymaga ta wada postawy leczenia operacyjnego. Wykonuje się takie zabiegi na kręgosłupie, które korelują skrzywienie, ale musi Pani spełniać odpowiednia kryteria wady.