Guzek okołoodbytniczy a stan po powikłanym zagojeniu się naciętego krocza

Od dłuższego czasu w okolicy odbytu na lewym pośladku wyczuwam u siebie guzka pod skórą, który powoduje częste swędzenie na przemian z bólem promieniującym na odbyt. Dodatkowo mam poranne biegunki i bóle podbrzusza, ale żadnych krwawień. Czy ma to jakiś związek ze śródnabłonkową neoplazją szyjki macicy (zabieg konizacji przeszłam 2 lata temu i wyniki mam dobre), czy też powodem może być to, że po cięciu krocza (4 lata temu) popękały mi wszystkie szwy, a krocze goiło się samoistnie, gdyż było za późno na kolejne szycie. Została mi blizna z małym wgłębieniem, a teraz jeszcze doszedł guzek. U lekarza prowadzącego nie uzyskałam na ten temat żadnej rady ani diagnozy, a ja nie wiem czy mam ropniaka, przetokę czy co gorszego. Robiłam nawet test na krew utajoną i nie wykazało zmian. Co to może być i gdzie się udać, bo zaczyna mi to coraz bardziej dokuczać.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno cokolwiek napisać nie badając Pani. Jeśli guzek znajduje się pod blizną po nacięciu krocza może to być jakaś zbliznowaciała tkanka podskórna, zwłóknienie wokół starego szwu lub przytkany, rozdęty jakiś gruczoł wydzielniczy. Musi to zbadać ginekolog. Jeśli guzek znajduje się raczej u ujścia odbytu to może być żylak, wykrzepiały, stary żylak, polip, mały ropień podskórny. Ta okolica jest domeną proktologa i to on powinien zając się tym problemem.
Myślę, że guzek i związane z nim dolegliwości nie mają związku z neoplazją szyjki macicy.
Bóle podbrzusza połączone z biegunkami wymagają specjalistycznej diagnostyki. Myślę tutaj oczywiście o kolonoskopii, która oceni szczegółowo stan błony śluzowej jelita grubego.