Wodniak jądra a znieczulenie

Czy do operacji wodniaka jądra konieczne jest znieczulenie miejscowe przez wykonanie zastrzyku w kręgosłup czy możliwa jest inna metoda znieczulenia miejscowego? Dostałem skierowanie na wykonanie takiej operacji i lekarz poinformował mnie wstępnie że znieczulenie będzie wykonane przez zastrzyk w kręgosłup. Obawiam się trochę komplikacji tego typu znieczulenia.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Znieczulenie do kręgosłupa nie jest znieczuleniem miejscowym. Znieczulenie do kręgosłupa to znieczulenie typu przewodowego. Polega na podaniu analgetyku do kanału kręgowego w przestrzeń podpajęczą. Od pasa w dół ma się porażone czasowo nerwy czuciowe i ruchowe. W pełni bezpieczny sposób znieczulenia. Polecam. Komplikacje tego znieczulenia bardzo rzadko występują i są mało istotne dla zdrowia. Znieczulenie miejscowo może być niewystarczające, a ogólne (drogą wziewną + dożylną) zbyt niebezpieczne.