Czy to wodniak jadra?

Po przeczytaniu kilku artykułów mam właśnie wątpliwości czy nie mam wodniaka. Nie bylem jeszcze z tym moim problemem u lekarza. Objawy jakie zaobserwowałem od dłuższego czasu to:
jedna czesc moszny jest czasem wieksza, a czasem mniejsza, nie wiem od czego to zalezy, ale jest tak jakby byla wypelnione jakas substancja, czasami tego nie ma i jest normalne nic nie wypelnia okolkicy jadra (zadna substancja).
Myslalem na poczatku, ze to normalana substancja, ktora powinna wypelniac moszne lecz nie ma tego objawu w lewej czesci moszny. Myslalem, ze cos jest nie tak, ze tam do drugiego jadra nie doplywa ta substancja.
Ta czesc prawej moszny jest czasami prawie 2 razy wieksza od lewej i znacznie ciezsza :(
Co mam robic? Gdzie sie udac? Jak nazywaja sie lekarze, do ktorych sie z tym udac? Sa to tez ginekolodzy? Czy chirurdzy?
No i oczywiescie to co opisalem - co to moze byc, bo chyba normalne to to nie jest?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Proszę Pana wątpię, że jest to wodniak jądra. Wodniak jądra jeśli już powstanie tak szybko nie ustępuje i pojawia się. To schorzenie przewlekłe i u osób dorosłych nie ustępuje samoistnie. Trzeba by wykonać USG jąder z Dopplerem naczyń powrózka nasiennego. Czyli oprócz oceny morfologicznej jąder musimy ocenić jakość przepływów krwi w naczyniach doprowadzających. Może u Pana okresowo występują zaburzenia w przepływie krwi w naczyniach jądrowych, może okresowo dochodzi u Pana do szybko wycofującego się, niepełnego skrętu jądra.
Z tym problemem należy udać się do urologa.