Guzek w okolicach najądrza z towarzyszącym bólem

Mam 29 lat. Od dwóch tygodni borykam się z bólem prawego jądra, który promieniuje na część wewnętrzną uda i prawy pośladek. W okolicach najądrza wyczuwam mały guzek wielkości 3-4 mm, połączony z najądrzem ledwie wyczuwalną żyłką. Miałem już 3 razy USG i nic. Moje bóle powtarzały się już wcześniej i znikały. Moje prawe jądro zawsze było i jest większe od lewego. W dolnej części jądra prawego jest wyczuwalny zwój żył, lekarz mówi, że to nie żylaki. Miałem już wcześniej przebyty zabieg na żylaki powrózka - po lewej stronie. Mieszkam w Angli i każdy urolog mówi coś innego. W Polsce też miałem USG i powiedziano mi, że to taki mój urok i ból będzie się pojawiał i znikał. Proszę o pomoc, bo byłem już tyle razy u lekarzy i nie mogę otrzymać konkretnej odpowiedzi. Boję się, że to rak!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Myślę, że jeśli doktorzy nie wysnuli podejrzenia w Pana przypadku raka takiej możliwości nie ma. Możliwe, że ta struktura na najądrzu to poskręcany nasieniowód, który normalnie przebiega prosto. Taka anomalia anatomiczna w Pana przypadku. Gdy dochodzi do nagromadzenia substancji wydzielniczych w nasieniowodzie i nie może się ten płyn przepchnąć dalej może dochodzić wtedy do promieniującego bólu.
Jeśli doktorzy powiedzieli, żeby się nie niepokoić należy się uspokoić. Prawdopodobnie takie objawy będą występować okresowo.