Okresowe krwawienia z odbytu

Mam 17 lat. W marcu zauważyłam częste krwawienie z odbytu. Nie wiązało się to z żadnym bólem ani dyskomfortem podczas wypróżniania. Jednak krwawienie się nasilało, więc postanowiłam pójść do lekarza, który po przebadaniu stwierdził, że co prawda na odbycie mam pewną narośl, ale nie wiąże się ona z krwawieniem, wykluczył również hemoroidy. Zapisał mi czopki oraz maść. Od tego czasu krwawienie występuje tylko okresowo. Jednak ostatnio obudziłam się w nocy i czułam na kości guzicznej ból taki jakbym miała tam siniaka. Poszłam do toalety i spróbowałam się wypróżnić, jednak wiązało się to z wielkim bólem, który był nie do wytrzymania, jak gdyby wszystkie jelita w środku mnie były rozrywane. Przy czym chciałam dodać, że nie miałam zaparcia. Po wypróżnieniu *siniak na kości guzicznej znikł*. Podczas kolejnego wypróżniania również towarzyszył mi ten sam ból, choć mniej nasilony i bardziej znośny. Podczas tych wypróżnień nie krwawiłam. Czy mógłby mi Pan powiedzieć co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Trudno cokolwiek napisać bez badania Pani. Skoro lekarz stwierdził, że nie ma Pani żylaków odbytu ani nie krwawi Pani z narośli na pewno trzeba wykonać dodatkowe badania. Należy dokładnie zdiagnozować przyczyny okresowego krwawienia z odbytu oraz dolegliwości bólowych w czasie wypróżniania. Przyczyna może tkwić powyżej zakresu badania palcem przez odbyt. Musi Pani mieć wykonaną kolonoskopię czyli przez kamerę wprowadzoną przez odbyt ocenioną śluzówkę i strukturę jelita grubego.