Polip w pęcherzyku żółciowym

Badanie USG stwierdziło polipa w pęcherzyku żółciowym wielkości 5 mm oraz stłuszczenie wątroby i trzustki II stopnia. Niedługo poddam się zabiegowi usunięcia pęcherzyka. Leczę się na nadciśnienie i po tabletkach jest to 140/90 do 118/70 w różnych porach dnia, dodatkowo podejrzewa się u mnie chorobę wieńcową. Czy mając te dolegliwości mogę poddać się operacji? Czy serce wytrzyma narkozę? Czy stłuszczone w/w narządy negatywnie wpłyną na przebieg operacji? Może jest jakaś inna metoda usunięcia polipa?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli takie są zalecenia należy się operować. Przed samym zabiegiem zbada Pana anestezjolog, który zadecyduje o tym czy nadaje się Pan do znieczulenia ogólnego. Z opisu Pana stanu internistycznego nie ma przeciwwskazań do zabiegu w znieczuleniu ogólnym. Na przebieg operacji nie ma także wpływu stłuszczenie wątroby ani trzustki. Niestety, ale nie ma innej metody pozbycia się polipów pęcherzyka żółciowego jak tylko jego usunięcie.