Najlepsza metoda usuwanięcia żylaków powrózka nasiennego

Przygotowuję się właśnie do zabiegu usunięcia żylaków powrózka nasiennego. Na razie mam ustalony termin zabiegu, ale nie wiem jeszcze jaka metoda będzie zastosowana. Czy mógłbym prosić o radę, która ze stosowanych metod jest najlepsza? Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu, jeśli wszystko przebiegłoby w miarę normalnie (a taką mam nadzieję). Podejmuję się tego z bardzo ważnego powodu, oczekujemy z żoną potomstwa od ładnych kilku lat!

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Metod na usunięcie żylaków powrózka nasiennego jest wiele. Można tego dokonać z cięcia na mosznie, w pachwinie, a także laparoskopowo z 3-4 drobnych cień w dolnej części brzucha. Odsetek skuteczności oraz powikłań jest prawdę powiedziawszy podobny w każdej metodzie. Standardem obecnie staje się metoda laparoskopowa. Małe rany, dobrze gojące się, szybki powrót do zdrowia i wyjście ze szpitala. Najlepiej wybrać metodę jaką zaproponuje urolog, który będzie Pana operował, gdyż najważniejsze jest oczywiście doświadczenie operatora jak i ośrodka, w którym przeprowadza się takie zabiegi. Hospitalizacja to z reguły 2-3 doby. Rekonwalescencja jest krótka i myślę, że po 2-3 tygodniach może Pan powrócić do wszystkich czynności życiowych sprzed zabiegu.