Powiększona moszna po operacji przepukliny pachwinowej

Dwa miesiące temu przeszedłem operacji przepukliny pachwinowej. Po operacji wystąpił krwiak na jądrze, który z czasem zniknął. Jednak ciągle odczuwam jakby jądro przywierało do uda, a moszna jest widocznie większa. W tym przypadku są powody do niepokoju ? I czy jest to na pewno związane z wcześniej przebytą operacją?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Na pewno należy udać się do chirurga celem dokładnego zbadania moszny. Możliwe, że to jeszcze pozostałość po przebytym krwiaku moszny, który całkowicie się nie zabsorbował. Możliwe także, że naczynia przebiegające z i do jądra są uciśnięte przez szwy wykorzystywane w czasie plastyki przepukliny. Część szwów jest wchłanianych i to kwestia 2-3 miesięcy zanim ustąpi ucisk.