Przewlekły ból po prawej stronie brzucha

Od kilku lat mam bóle po prawej stronie brzucha, które mijały po kilku dniach. Robiłam badanie i lekarz nie stwierdził, że to zapalenie wyrostek robaczkowego. Teraz jestem w 4 miesiącu ciąży, a ból utrzymuje się prawie cały czas. Mieszkam teraz w Irlandii. Lekarze w ogóle się tym nie przejmują. Czy mojemu życiu i życiu mojego dziecka nic nie zagraża?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski
odpowiedzi udzielił

specjalista chirurg ogólny Tomasz Stawski

Lek. Tomasz Stawski jest lekarzem od 2000 r. Posiada specjalizację medyczną w zakresie chirurgii ogólnej. Pacjentów przyjmuje w gabinecie specjalistycznym przy ulicy Grunwaldzkiej oraz na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Obecnie jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego szczególne zainteresowania w swojej profesji to chirurgia małoinwazyjna i plastyczna oraz diagnostyka ultrasonograficzna.

Jeśli Pani obecnie jest w ciąży niewielkie dolegliwości bólowe mogą w tym okresie występować. Związane jest to z rozwojem macicy, łożyska i płodu.

Na pewno nie ma Pani zapalenia wyrostka robaczkowego. Objawy z reguły są gwałtowne, ostre i szybko przebiegają. Wymagają pilnej interwencji chirurgicznej. W Pani wypadku jeśli lekarze mówią, że wszystko jest w porządku to zapewne tak jest. Poza tym powinna Pani często z uwagi na dolegliwości bólowe konsultować się z ginekologiem.